Головна  →  КП СК «Старт»  →  Історія

 

Був побудований як стадіон оборонного заводу № 304 (також — завод імені Петровського), і, оскільки завод відносився до оптико-механічної галузі, стадіон отримав назву «Зеніт».  

У квітні 1938 року газета «Пролетарська Правда» повідомила киянам, що «…на розі Керосинної вулиці та вулиці Довнар-Запольського розпочинаються роботи по збудуванню великого стадіону заводу ім. Петровського». Це було народження футбольного стадіону, відомого зараз як «Старт». 

Після війни стадіон називався «Авангард», а в 1981 році його перейменували в «Старт» — на честь футбольної команди «Старт», яка 9 серпня 1942 року зіграла на цьому стадіоні проти німецької команди «Flakelf» в так званому «матчі смерті». 

У 2010 році Київрада передала землю під стадіоном "Старт" для будівництва там житлово-офісного комплексу.  

4 березня 2015 року Київрада VII скликання скасувала це рішення та договір оренди.  

4 вересня 2015 року Окружний адміністративний суд Києва дозволив ТОВ "Голден Хаус", яку пов’язують з сином екс-прем’єра Миколи Азарова Олексієм, забудувати історичний стадіон "Старт". 

Після цього мер Києва Віталій Кличко запевнив, що Київрада подаватиме апеляцію на це рішення Окружного адмінсуду.  

17 грудня 2015 року Київський апеляційний адміністративний суд скасував передачу землі під стадіоном "Старт" ТОВ "Голден Хаус" для будівництва спортивно-оздоровчого та житлово-офісного комплексу. 

24 лютого 2017 року Вищий господарський суд прийняв остаточне рішення про повернення до комунальної власності столиці земельної ділянки стадіону "Старт" 

Версiя для друку